Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Bir Yarış Anısı
10 Mayıs 2002, 01:31 5

Bir Yarış Anısı

Sevgili Yelkenci Dostlar,

21-28 Nisan tarihleri arasında,Bodrum da düzenlenen,B.I.Y.C./3. FESTİVALİ yapıldı.IRC grubunda 4 tekne,destek grubunda ise 10 teknenin katılımıyla iyi bir organizasyon düzenlendi.

Ben de,İzmir li olmama rağmen,Ankara Yelken Klübüyle birlikte yarışlara katıldım.Klüp başkanı,Alp Acar ın,desteğiyle YEŞİL teknesinde yer aldım.Ve bu benim ,şimdiye dek katıldığım en güzel yarış programı oldu.Yaklaşık 13. yarışımdı ama en renkli geçen organizasyon da bu yarışlardaydı.

WOW HOTEL Bodrum un profesyonel desteği,organizasyondaki başarısı,B.I.Y.C yönetim kurulu başkanı MELTEM ÖZER in başarılı çalışmaları sonucu,tüm yelkenseverleri imrendirecek bir etkinlik gerçekleştirildi.Teknemiz YEŞİL,IRC sınıfında 2.bitirerek,kupayı bize kazandırdı.İlk 2 gün,üçgen ve sosis rotalar yapıldı.İlk gün Ortakent belediyesi bize kokteyl düzenleyip,el emeği ödüllerimizi verdiler.

İkinci gün ise,GÖLTÜRKBÜKÜ belediyesi ,bizi ağırladı,ödüllerimizi sundu.

Üçüncü gün ise,benim sabırsızlıkla beklediğim gündü,çünkü uzun rota yapılıp,Bodrum dan Gümüşlük e gidilip,orada konaklanılacaktı teknelerde.Ve orada da bizi,Gümüşlük belediyesi kokteyle karşıladı,akşam ise malum balık olayı vardı.

Fakat,herşey güzel olmasına karşın Gümüşlük koyuna girmemize 5 dk kala genovamız yırtıldı ve biz 5 dk lık yolu,45 dk da alıp,yarım genova yla debelenerek girişimizi yaptık.Sponsorlarımızdan Kaya Yelken,iskeleye bağlandığımızda hemen gelip,genovamızı dikilmek üzere Bodrum a götürdü ama şansızlık bu ya,sabaha genova dikilemeden geri geldi,çünkü akşam makineleri bozulmuştu.Biz de çaresiz light genova ile ertesi gün,son etapı tamamladık.Eh demek ki,genova sağlam olsaydı,birinci olacaktık!!

Ve 4.gün ,dönüşümüzü WOW hotelde bir kalabalık grup karşıladı,kokteylerimiz oldu,dans gösterileri eşliğinde.O akşam da ,YATLİFT de barbekü partisi vardı,bizler için ve Bodrum Belediyesinin ödül töreni.Ve ben,ilk defa Sadun Boro yu gördüm,ve de kızağa çekilmiş KISMET le tanışıp,onu tavaf ettik Ankara lı arkadaşlarla.Ve ertesi gün,yani cuma akşamı,WOW hotel de büyük ödül töreni ve yemeğimiz vardı.Ve ben ,2 .olmanın gururunu yaşadım ekibimle,ödülümüzü alırken.Teknemiz e bir geneaker kazandırmıştık.Kaptanımız Mehmet Ş.Yılmaz,ekibimizden Fatih,Bengiz, ve bize Gümüşlük etabında Avusturalya dan gelip destek veren Adam la,eğlenceli bir 4 yarış günü geçirdim.

Bu organizasyonu düzenleyen ve benim de katılmamı sağlayan herkese teşekkürler.Şimdi de Göcek teki yarışlara gitmek için sabırsızlanıyorum,izinlerimi ayarlayabilirsem..Herkesle denizlerde buluşmak dileğiyle..

Dr.Sema Malay

Çin, balık çiftliği gemilerinden oluşan bir donanma inşa ediyor.

29 Ocak 2022

Çin, petrol tankeri büyüklüğünde,

MIYC Kış Trofesi 3. Ayak Sonuçları

07 Mart 2022

MIYC kış trofesi 3. ayak yarışları 5-6 mart tarihlerinde 28 ekibin katılımı ile yapıldı.

StatCounter