Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Kechi Sailing ile Yunan Adalarında Yelken Eğitimi Başlıyor
30 Mayıs 2018, 10:37 5

Kechi Sailing ile Yunan Adalarında Yelken Eğitimi Başlıyor

Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezi üst üste 4 senedir başarı ile sürdürdüğü Yunan Adalarında Yelken Eğitimi programını bu sene de 2 Hazirandan itibaren devam ettiriyor.

Başladığı ilk yıldan beri yoğun ilgi gören program bu sene de öğrencilerine keyifli bir eğitim süreci yaşatacak gibi gözüküyor.

Yelken Eğitim Programı, Bodrum’dan çıkışla 7 Gece 6 Gün boyunca altı Yunan adasını da ziyaret edecek şekilde gerçekleştiriliyor. Ana amaç, Yelken Eğitimini hem keyifli kılmak hem de öğrencilere ilerde kendi başlarına uğramaları muhtemel limanları tanıtmak.

Kecih Sailing IYT Eğitim Koordinatörü Tarık Şimşekalp ile yaptığımız söyleşimizde kısaca eğitimin nasıl olduğu ve öğrencilerin neler öğrendiğini sorduk.

“Yunan Adaları programı, aslen yelken eğitimi odaklı bir program ancak yazın yelken eğitimi yapar iken hem tatil hem eğitim bir arada olsun fikri ile doğmuş bir program. Keza programa katılan herkes eğitim almıyor; eşi veya arkadaşıyla gelen ve kendileri eğitim alırken yanlarındakilerin de dinlenip yeni yerler görüp eğlenebilecekleri de bir program. Böylelikle her gün bir adadan diğerine geçer iken öğrencilerimiz eğitimlerini alıyor, diğerleri ise mavinin ve teknenin tadını çıkarabiliyorlar.

Ayrıca her akşam mutlaka bir Yunan Adasına bağladığımız için katılımcılar ve öğrenciler yunan gecelerini yaşama imkanı da buluyorlar.

Yurt dışı çıkış tecrübesi, limanların tanınması, yelken eğitimi ve tatilin bir arada olduğu bu programımızı bu sene de yoğun bir ilgiyle sürdüreceğiz gibi gözüküyor; nitekim şimdiden eğitim haftalarımızın yüzde 70’i dolmuş durumda.

Tabi her ne kadar eğlenecek olsak da; asıl hedef geçirilen eğitim haftasının sonunda eğitim alan kişilerin tekneyi tek başlarına kullanabilir hale gelmeleridir.”

 

DUO Challenge4SEAS'de Karar Açıklandı.

29 Nisan 2022

Tolga Pamir, DUO Challenge4Seas Türkiye turu rekoru için Sevda Ersezer ile yolculuğa devam edeceklerini açıkladı.

Çanakkale Zaferi'nin Destansı Batıkları, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı ile Turizme Açıldı

05 Ekim 2021

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 106 yıl önce batan savaş gemileri, ''Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı'' ile turizme açıldı. Çanakkale'nin destansı batıkları, I. Dünya Savaşı temalı ilk sualtı parkı özelliğini taşıyacak. 106 yıl önce Seddülbahir Kalesi açıklarında batırılan İngiliz Kraliyet Zırhlısı 'HMS Majestic'in de aralarında bulunduğu 14 batık gemi, gizemli hikâyeleriyle dünya genelinde dalış meraklılarının dikkatini çekiyor.

Üç ilde zarar gören balıkçılara destekleme ödemesi yapılacak

12 Mart 2022

Üç ilde yaşanan afetten zarar gören, 12 metreden küçük boylardaki balıkçı gemilerinin sahiplerine destekleme ödemesinde bulunulacak.

StatCounter