Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Tolga Pamir Solo Yelkenle Türkiye Turu Rekoru'nu Kırdı
05 Temmuz 2021, 17:29 5

Tolga Pamir Solo Yelkenle Türkiye Turu Rekoru'nu Kırdı

Solo yelkenle Türkiye Turu Rekoru için Artvin/Hopa Limanı'ndan start alan Tolga Pamir sabaha karşı saat 03:46'da İskenderun Limanı'na ulaştı.

16 Gün 16 saat 27 dakika 31 saniye ile Solo yelkenle Türkiye Turu rekorunu kıran Tolga Pamir; Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekipleri ve İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü üyelerince karşılanırken alkışlar eşliğinde meşale yakarak limana teknesini bağladı.

 

Pamir “İlk defa, hiç durmadan, dışarıdan yardım almadan federasyonumuzun güzel bir kurgusunu, organizasyonunu gerçekleştirmiş olmaktan çok mutluyum ve gururluyum. Tabii yorucu oldu. Beklediğimden 4 gün daha uzun sürdü. Bu, doğa ile baş başa geldiğinizde kendinizin hakim olamadığı şeyler. Yılmadan tüm bu zorluklara rağmen parkuru gerçekleştirebildiğim için memnunum. Dört denizimiz de birbirinden farklı güzel. Cennet vatanımızın kıyılarını dolaşma imkanı buldum. Benim için huzur verici bir yolculuktu” açıklamasında bulundu.

 

Alıntı: TYF

SETUR AYVALIK MARİNA

25 Kasım 2010

Setur Ayvalık Marina; kuzey Ege'de sakinlik arayanların uzun süre kaldığı, kuzey-güney seyirlerinin vazgeçilmez durak noktasıdır.

Haliç'te Dostluk Kupası Coşkusu

28 Nisan 2022

Kadir Has Üniversitesi ve Koç Üniversitesi'nin kürek takımları, 23 Nisan Cumartesi günü dokuzuncu defa dostluk için kürek çekti.

Nusrat Gemisinin 14 sene önce yayınlanan fotoğrafları

22 Mart 2016

fotoğraflar 01 MART 2002 tarihli ve 01 Mart 2003 tarihli DENİZCİNİN DERGİSİ Yelken Dünyası’ında yayınlamıştı.

StatCounter