Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Şampiyon Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
04 Ekim 2021, 14:45 5

Şampiyon Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

TYF 2021 Faaliyet Programında yer alan TYF 2021 Optimist Türkiye Takım Yarışı Şampiyonası, B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Çekişmeli geçen yarışların ardından dereceye giren takımlara ödül töreniyle kupaları takdim edildi. Ödül töreninde konuşan TYF Sportif Direktörü Fatih Özmen çok başarılı bir şampiyonayı geride bıraktıklarını ifade ederken madalya alan almayan, yarışan tüm yelkencileri tebrik ettiğini söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Bodrum’da yıllardır gelişen yelken sporuna destek olmak için çalıştıklarını söylerken “Ulusal ve uluslararası alanlarda sporcular önemli başarılara imza atıyorlar. Denizdeki yelkencilerin muhteşem mücadelelerini görüyorum. Sizler derinliğini bile bilmediğiniz sularda yarışıyorsunuz, inanılmaz bir mücadele içerisindesiniz. Yaptığınız iş o kadar büyük ki size saygı duyuyorum. Hem kulübünüzü, hem bulunduğunuz ili, ilçeyi, bir taraftan da ülkemizi dünyanın her yerinde başarıyla ve gururla temsil ediyorsunuz. Bu yüzden sizleri kutluyor, gözlerinizden öpüyorum” dedi.

TYF 2021 Optimist Türkiye Takım Yarışı Şampiyonası’nda zafer Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nün olurken ikinciliği Fenerbahçe Doğuş Yelken ve üçüncülüğü B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi elde etti.

 

Alıntı: TYF

Bayramda 3 Tekne 5 Yunan Adası

08 Nisan 2022

Bayramda Yunan Adalarını yelkenli tekne ile gezmek isterseniz, detayları aşağıda bulabilirsiniz.

zargana balığı

21 Mart 2001

Belonidae familyasından olan zarganaların bilim adı Belone belone'dir. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz'de görülen zarganalar dünya üzerindeki bütün ılıman ve sıcak denizlerde yaşarlar.

StatCounter