Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Uçan Yatlar Geliyor.
03 Şubat 2022, 07:56 5

Uçan Yatlar Geliyor.

İtalyan tasarım stüdyosu Lazzarini, Air Yacht adlı helyumla çalışan uçan bir süper yat konseptini tanıttı.

Lazzarini, Karbon fiberden inşa edilen konsept, dört köprü ile 80 metrelik merkezi bir gövdeye bağlanan 150 metrelik iki hava gemisinden oluşuyor.

İki "yüzen balon", helyum gazı depolayan kovanlara bölünmüştür. Uçuş sırasında, sıkıştırılmış helyum salınır ve 60 knot'ta 48 saate kadar yolculuklar için yeterli itiş gücü sağlayabilir. Suda seyir halindeyken, Air Yacht beş deniz mili hızla “sessizce seyreder”.

Konsept hakkında konuşan stüdyo şunları söyledi: "Air Yacht ile geleceğe zarar vermeden emisyonlar olmadan gökyüzüne yelken açmanın bir yolu var." Çoğu uçak için yakıt olarak gazyağı tercih eden Air Yacht, Lazzarini'nin "daha yeşil bir seçenek" sunmaya çalıştığını görülüyor.

Gemide konaklama konsepti, beş adet suit kamara ve 360 derecelik manzaralı merkezi alanda yer alan bir master kabinden oluşan 11 kabinde toplam 22 misafir içindir.


Kaynak Lazzarini

Haber: yelkenci.org

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN KAHRAMANLARINI SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUZ

17 Mart 2022

Çanakkale şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.

SaillGP Ligi üçüncü sezon için ilk sekiz ev sahibi şehri açıkladı.

14 Ocak 2022

Mayıs 2022'de başlayacak olan üçüncü sezon için, ilk sekiz ev sahibi şehri açıkladı.

Depremin İzleri Deniz Altında Duruyor

19 Ağustos 2021

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde meydana gelen hasarın izleri yıllar önce silinirken, Değirmendere'de denize çöken alanın kalıntıları ise su altında tüm gerçekliğiyle duruyor. Dalış eğitmeni Murat Kulakaç, suya her daldıklarında deprem anını tekrar yaşadıklarını, deniz altında hala depremin izlerini ilk günkü gibi gördüklerini söyledi.

StatCounter