Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Üç ilde zarar gören balıkçılara destekleme ödemesi yapılacak
12 Mart 2022, 17:08 5

Üç ilde zarar gören balıkçılara destekleme ödemesi yapılacak

Üç ilde yaşanan afetten zarar gören, 12 metreden küçük boylardaki balıkçı gemilerinin sahiplerine destekleme ödemesinde bulunulacak.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

 

Kararla, 11 Ağustos 2021'de Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta meydana gelen sel felaketi sonrasında, buralarda geleneksel kıyı balıkçılığı yapan küçük ölçekli balıkçıların kayıplarının telafi edilebilmesi için, bir defaya mahsus verilecek desteğin usul ve esasları belirlendi.

 

Buna göre, geçerli su ürünleri ruhsat tezkeresine sahip, Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta kayıtlı balıkçı gemilerinden 0-4,99 metre olanlara gemi başına 1000 lira, 5-7,99 metre olanlara 1250 lira, 8-9,99 metre olanlara 1350 lira, 10-11,99 metre olanlara da 1450 lira destekleme ödemesi yapılacak.

 

Karar kapsamındaki destekleme ödemeleri için gerekli finansman, Tarım ve Orman Bakanlığının 2022 yılı tarımsal destekleme bütçesinden karşılanacak.

 

Destekleme ödemeleri, tebliğlerle belirlenen ilgili birimler tarafından yapılacak iş ve işlemlerin ardından, ödemeye esas icmallerin elektronik ortamda Ziraat Bankasına iletilmesiyle Bakanlık tarafından gerekli kaynağın bankaya aktarılmasından sonra yapılacak.

 

Kararın uygulanmasına ilişkin Ziraat Bankasına, hizmetlerinden dolayı ödenen destekleme tutarının yüzde 0,2'si komisyon olarak ödenecek.

 

Destekleme ödemeleri kamu kaynağı olduğundan hak sahibinin hesabına aktarılmadan önce haciz/icra, temlik ve benzeri işlemler yapılmayacak.


Alıntı Resmi Gazete


Fotoğraf: Faruk Çırpın © Copyright 

Laser Radial Milli Takım Aday Kampı

18 Kasım 2021

Laser Radial Milli Takım Aday Kampı Devam Ediyor

IQFoil Dünya Şampiyonası Tamamlandı

24 Ağustos 2021

IQFoil Dünya Şampiyonası 16-22 Ağustos tarihleri arasında İsviçre'de gerçekleştirildi.

StatCounter