Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Yıldızlar Kupası 420 - 470 Yarışları Tamamlandı
13 Mart 2022, 07:35 5

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Yıldızlar Kupası 420 - 470 Yarışları Tamamlandı


Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2022 yılı Faaliyet Programı'nda yer alan TYF 2022 Yıldızlar Kupası 420 - 470 Yarışları Arkas Çeşme Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Yağlı, Kulüp Yöneticileri, Sporcu ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen ödül töreninde dereceye giren yelkencilere kupaları verildi.

 

420 Genel kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nde Alp Namdar ve Cem Gözek birinciliği elde ederken, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği Doğuş Yelken Kulübü’nden Nehir Güzeltuna ve Derin Açal ikinci, İstanbul Yelken Kulübü Spor Derneği’nden Özlem Irmak ve Melisa Olcay üçüncü oldu.

 

420 Kız kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği Doğuş Yelken Kulübü’nden Nehir Güzeltuna ve Derin Açal birinciliği, İstanbul Yelken Kulübü Spor Derneği Özlem Irmak Tomak ve Melisa Olcay ikinciliği ve İçdaş Spor Kulübü Derneği’nden Vesile Zülal Türkoğlu ve Asel Irmak Fıçıcıoğlu üçüncülüğü elde etti.

 

420 U 17 Genel kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Derneği’nden Firdevs Yeğin ve Kuzey Kumlalı birinci, Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nden Nazlı Erden ve Ayda Tekin ikinci oldu.

470 Genel kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Deniz Çınar ve Simay Arslan birinci, Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nden Efe Tulçalı ve Defne Danişmend ikinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği Doğuş Yelken Kulübü’nden Deniz Saltık ve Mete Saltık üçüncülüğü elde etti.

 

470 Genel Karma kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Deniz Çınar ve Simay Arslan birinci, Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nden Efe Tulçalı ve Defne Danişmend ikinci oldu.

Alıntı TYF


Engin Sili Kupası Tamamlandı.

19 Nisan 2022

İstanbul Yelken Kulübü'nün düzenlediği Engin Sili Kupası 16 ? 17 Nisan 2022 tarihlerinde 4 ilden 16 kulübün 200'e yakın sporcusunun katılımı ile gerçekleşti. Cumartesi gününü rüzgarsız geçiren sporcular, Pazar günü kuzeyli rüzgarın hakim olduğu havada 2 yarışı tamamladılar.

Nevra Eker ve Ekibinden Bronz Madalya

08 Kasım 2021

Hırvatistan'da yapılan ClubSwan 36 ACI Cup'ta Nevra Eker ve ekibi Facing Future ile bronz madalya kazandı.

Yunanistan'a feribot seferleri 2 yıl aradan sonra başlıyor.

10 Şubat 2022

Ege kıyılarımız ile Yunanistan adaları arasındaki feribot seferleri kısıtlaması, 7 Şubat tarihinden itibaren kaldırıldı.

StatCounter