Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Milli sporcu Birgül Erken, Çanakkale kahramanları anısına daldı.
16 Mart 2022, 07:43 5

Milli sporcu Birgül Erken, Çanakkale kahramanları anısına daldı.

Serbest dalış rekortmeni milli sporcu Birgül Erken, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yılı nedeniyle Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda anı dalışı yaptı.

Savaşa katılan en büyük gemilerden yaklaşık 70 metrelik İngiliz "SS Milo" batığının üzerinde yüzen ve Türk bayrağı açan Erken'in dalışı görüntülendi.

 

Birgül Erken, 7 metre derinlikteki batığın, Anzak Koyu'nda boylu boyunca uzandığını söyledi.

 

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının bölgedeki batıkları turizme açmasının çok anlamlı ve değerli olduğunu ifade eden Erken, şöyle konuştu:

 

"Bu dalışımızı Çanakkale destanını yazan tüm aziz şehitlerimize armağan ettik ve şu anda vatani görevini yapan tüm Mehmetçiklerimize de gönderdik. Buradan tarih bilincini aşılamak için gençlere seslendik. Asıl hareket noktalarımızdan biri buydu. Su altı parkı da ziyaretçilerini bekliyor. Ben de Çanakkaleli milli bir sporcu olarak öneriyorum, herkesi buraya davet ediyorum. Çünkü burada muhteşem bir tarih yatıyor. Biz Çanakkaleli gençler, milli sporcular olarak bu ruhla yetiştirildik. Birçok menkıbe var. Burada büyüdük, yetiştik." diye konuştu.


Kaynak: Ereğli haber ajansı

Bozcaada

05 Eylül 2004

Kalydnai .. Leukophrys ... Tenedos .... Bozcaada

Sirena Marine, ABD'nin Florida eyaletinde yapılan 2022 Palm Beach Uluslararası Boat Show'da İlgiyi Üzerine Çekti.

12 Nisan 2022

Sirena Marine, ABD'nin Florida eyaletinde yapılan 2022 Palm Beach Uluslararası Boat Show'da Sirena 58, Sirena 68 ve Sirena 88 modelleriyle gerçek bir gövde gösterisi yaptı. Fuardaki Sirena Marine standının yıldızı ise ABD'li tekne tutkunlarının karşısına ilk kez çıkan Sirena 68 oldu.

StatCounter