Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Türkiye Rekoru Denemesi
02 Mayıs 2022, 11:44 5

Türkiye Rekoru Denemesi

Türkiye turu rekoru denemesi,iki kişilik Hopa limanından İskenderun limanına durmaksızın gerçekleştirilecektir.

 

 

Bu rekor denemeleri 2021 yılında Türkiye Yelken Federasyonu öncülüğü ve denetiminde başlatılmış,

solo sınıfında bu parkuru yapan Tolga Pamir'in 16 günlük denemesi referans sayılarak başlatılmış bir organizasyondur. Amaç dünyada tour the France, round the Island (İngiltere) gibi yıllardır yapılan rekor denemeleri gibi kalıcı bir gelenek haline getirilmesidir. 

Tolga ve Atilla Gökova ikilisi 2022 Mayıs ayında duo (iki kişilik) sınıfta rekor denemesini yapmaya karar vermiş ve yine Tolga Pamir'in kişilik sınıfta rekoru tekrar yapacağına ve Türk yelkenciliğini bu rekoru denemeye davetini kabul eden ilk yarışmacılardır. Turkcell ana sponsorluğunda yapılacak 1600 Millik bu zorlu parkurda, Gökova kardeşler bu yıl çok iyi bir süre yaparak ilk Türkiye rekortmenleri olmayı hedeflemektedir.

kaynak:atillagokavasailing web sitesi

Su Altında 17 İşaretten Oluşan Yeni Bir Dil Geliştirildi

11 Mart 2021

Su altı arkeologları, su altındaki eserlerle ilgili kendi aralarında anlaşabilmek için 17 işaretten oluşan 'dil' geliştirdi. Çalışmalarda belirlenen amforalar, bakır kaplar, gemi batıkları gibi 17 eser ve kalıntıyı, dalış yapan ekip birbirine işaretle anlatacak. Mısır, Türkiye ve Polonya'nın katkı sağladığı bu çalışmada belirlenen işaretler ise Akdeniz Üniversitesi tarafından hazırlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Yıldızlar Kupası 420 - 470 Yarışları Tamamlandı

13 Mart 2022

Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2022 yılı Faaliyet Programı'nda yer alan TYF 2022 Yıldızlar Kupası 420 - 470 Yarışları Arkas Çeşme Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

StatCounter