Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

''Gelecek için Yelken Açıyoruz'' Bugün Marmaris'te
09 Mayıs 2022, 11:15 5

''Gelecek için Yelken Açıyoruz'' Bugün Marmaris'te

İklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 22 Nisan'da Hopa limanından ''Gelecek için Yelken Açıyoruz'' yolculuğuna çıkan Bear Sailing Yelken Takımı, bugün Marmaris'e ulaşıyor.

 Artvin'in Hopa ilçesinden minimum karbon ayak izi hedefiyle yola çıkan Bear Sailing Yelken Takımı yolculuğunu hız kesmeden sürdürüyor. Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Utku Gümrükçü ile 'Gelecek için yelken açıyoruz' projesi kapsamında ortaklaşa proje yürüten yelkenciler Murat Tan, Levent Çelik ve Onur Erdemir iklim değişikliğine dikkat çekmek için 22 Nisan' da yelkenli tekneyle yola çıktı. Yelkenciler hedef olarak yaklaşık 1700 deniz mili yol alıp farkındalığı Hatay'da sonlandıracak.

Marmaris Belediyesi Hopa'dan beri  taşıdıkları çam kozalaklarını ve tohumlarını teslim etmek üzere Marmariste olacak “Gelecek için Yelken Açıyoruz” ekibini karşılamak üzere saat 15:00' da tüm Marmarislileri Cumhuriyet meydanına bekliyor.

Yelken Kısımları

05 Ocak 2001

Bir yelkenin güverteye yakın kısmı alt yaka yada altabaşo yakasıdır. Yelkenin sırı, üçgenin uzun kenarına güngörmez yada kıç gradin yakası denir.

Transquadra'da ikinci Etap Başlıyor.

23 Ocak 2022

Dünyanın en zorlu okyanus yelken yarışları arasında gösterilen Transquadra' da

SETUR KUŞADASI MARİNA

25 Kasım 2010

Ege'de antik dünyanın en iyi korunmuş ve en ünlü kentlerinden biri olan Efes'e, dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı'na, Meryemana Evi'ne ve St. John Kilisesi'ne en yakın olabileceğiniz marina

StatCounter