Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Atilla ve Tolga Gökova İlk Duo (İki Kişilik) Türkiye Turu Rekoru'nu Kırdılar
17 Mayıs 2022, 08:04 5

Atilla ve Tolga Gökova İlk Duo (İki Kişilik) Türkiye Turu Rekoru'nu Kırdılar

İlk Duo (iki kişilik) Türkiye Turu Rekoru için Artvin/Hopa Limanı'ndan start alan Atilla ve Tolga Gökova 16 Mayıs Pazartesi günü saat 03:54'te İskenderun Limanı'na ulaştılar.

Artvin/Hopa Limanı ile İskenderun Limanı arası durmadan ve dışarıdan yardım almaksızın, sadece yelken ve rüzgarın gücü ile dört denizimizi ve yaklaşık 1.500 deniz millik bir mesafeyi aşarak geçen Gökova kardeşler bu mesafede ilk duo Türkiye Turu Rekoru’nu kırdılar.

13 Gün 15 saat 02 dakika 58 Saniye ile İlk Duo Türkiye Turu rekorunu kıran Atilla ve Tolga Gökova, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Sahil Güvenlik Yüzbaşı Umut Özdemir, İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir, Hatay Yelken İl Temsilcisi Hüseyin Kanbolat, İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü As başkanı Meriç Özkaya, Hatay Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Celal Bilen ve İMEAK DTO İskenderun Şubesi Meclis Başkanı Adnan Yener tarafından alkışlar eşliğinde karşılandılar.

Alıntı TYF

Temel Yelken Yarış Kuralları

09 Aralık 2017

Yelkencilik Kurallarının kolay anlaşılabilir, en temel olanlarını ve açıklamalı olarak burada bulacaksınız.

Marina Yüzer İskele Sistemlerine Yeni Bir Bakış Açısı

02 Mart 2013

1970'li senelerden günümüze Turizm Bakanlığımızın büyük destekleriyle büyüyüp gelişen marina sektörümüz, zaman içerisinde artan çevre bilinci ile alternatif marina sistemleri çözümlerine yönelmiştir.

StatCounter