Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Uluslararası Denizci Kadınlar Günü Kutlu Olsun.
18 Mayıs 2022, 11:56 5

Uluslararası Denizci Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün (IMO) en yüksek yönetim organı olan IMO Meclisi, düzenlenen IMO 32. oturumunda 18 Mayıs'ı Uluslararası Denizci Kadınlar Günü olarak belirleyen kararı kabul etti.

 

Karar, denizcilik sektöründeki kadınların işe alınmasını, denizcilikte kadın istihdamının teşvik edilmesini, sektörde kadın profilinin yükseltilmesini ve IMO’nun Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 5’e (kadınlara karşı ayrımcılığı ortadan kaldırmak) olan bağlılığını güçlendirmeyi, cinsiyet eşitliğini sağlamayı ve tüm kadınları ve kızları güçlendirmek) ve denizcilikte mevcut cinsiyet dengesizliğini ele almak için çalışmaları desteklenmesini kapsıyor.

TMMOB GEMİMO'nun 2016 yılından itibaren her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenlediği YAKAMOZ Sempozyumu, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) 18 Mayıs’ı Uluslararası Denizci Kadınlar Günü ilan etmesi sebebiyle, bu yıl 18 Mayıs’ta “Uluslararası Denizci Kadınlar Günü”nde, Yakamoz: Deniz ve Kadın Festivali olarak kutlanacaktır.

Nevra Eker ve Ekibinden Bronz Madalya

08 Kasım 2021

Hırvatistan'da yapılan ClubSwan 36 ACI Cup'ta Nevra Eker ve ekibi Facing Future ile bronz madalya kazandı.

Balon Balığı Avcılığına Destek

04 Mayıs 2021

Balon balığı avcılığına destek devam ediyor. Balon balığı türlerini avlayan balıkçılara 500 bin adete kadar 5 lira destek ödemesi yapılacak.

StatCounter