Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Yazar Hakkında

25 Eylül 2020, 17:01

Piratçılar Yarış Yapmak İçin TYF'ye Başvurdu

Günün mevcut koşullarını sorguladığımız “Yelkende Covid-19 önlemleri komediye döndü” başlıklı yazımızdan bir gün sonra Pirat Birliği, TYF’ye başvurarak yarış yapmak istediklerini belirtti.

TYF başvuruya olumlu dönüş yaparsa, Pirat sınıfının ilk yarışı 3-4 Ekim’de Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğindeki Pirat Kupası olacak.“Bodoslama” köşemizde 21 Eylül tarihinde “Yekende Covid-19 önlemleri komediye döndü” başlıklı bir yazı yayınladık. Bu yazımızda mevcut durumu ortaya koyarak merak ettiğimiz konuların cevaplarını aradık.Yazıda ele aldığımız temel konu, kalabalık ekip sayısıyla gerçekleşen yat yarışlarına izin verilmesine karşın, bir ya da iki kişilik ekiplerle yapılan Hareketli Salma sınıflarındaki yarışların neden yapılamadığı idi.

Pek çok olumlu görüş aldığımız bu yazı yayınlandıktan bir gün sonra, 22 Eylül’de Pirat Birliği’nden TYF’ye (Türkiye Yelken Federasyonu) bir başvuru yapıldığı haberi kulağımıza geldi.

Türkiye Pirat Birliği Başkanı Burçin Ahıskal, pirat grubu ile paylaştığı mesajında şu ifadeyi kullandı:

"Sevgili Piratçılar,
3/4 Ekim KYK Ev sahipliğinde KYK Pirat Kupası yarışı organize etmek için TYF'ye başvurumuzu yaptık.
Gelişmeler ile ilgili bilgilendirme yapacağız.
Hazırlayın piratları"


TYF İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye Pirat Birliği, 8 Eylül’de TYF Başkanı Özlem Akdurak’ın da katıldığı bir video konferans gerçekleştirmiş, toplantıda kısıtlamalarla geçen 2020 yılı ve bir sonraki yılın planları ele alınmıştı.

Ancak yaklaşık 50 Pirat sporcusunun yanı sıra TYF Başkanı Özlem Akdurak, Pirat Birliği Başkanı Burçin Ahıskal ve Pirat Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda böyle bir yarış talebi dile getirilmemişti.

Pirat Birliği, hazırladığı ilk takvimde 2020 sezonunu 9-10 Mayıs tarihlerinde Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü ev sahipliğinde yapılacak Türkiye Pirat Ligi 1. Etap yarışları ile başlatmayı planlıyordu. Ancak Mart ayında Covid-19 salgını yüzünden konan kısıtlamalar nedeniyle tüm etkinlikler askıya alındı.

15 Ağustos tarihinden itibaren yat sınıflarındaki yarışların yapılabilmesi için izin çıktı ama Optimist, Laser, 420, 470 ve Pirat sınıflarını kapsayan Hareketli Salma’da kısıtlamalar 31 Ekim tarihine kadar uzatılmıştı.   

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Pandemi Günlerinde Mavi Yolculuk

12.03.2021 16:17:50 1

Haftasonu Rotası Gökçeada

En batı noktamız. Eski adı İmroz.

23.11.2020 12:32:29

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Yıldızlar Kupası FUNBOARD SLALOM Yarışları Tamamlandı.

31 Mart 2022

Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2022 yılı Faaliyet Programı'nda yer alan TYF 2022 Yıldızlar Kupası FUNBOARD SLALOM Yarışları Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sebzeli Ton Balıklı Spagetti

25 Mayıs 2010

Spagettiyi bol tuzlu suda haşlayın. Kevgire alıp süzün. Soğanı yemeklik doğrayın. Sıvı yağı kızdırın ve soğanı ilave edip pembeleşene kadar kavurun...

StatCounter