Şuan Yelkenci.org Arşiv Sayfasındasınız!
Yelkenci.org ana sayfasına geçiş yapmak için tıklayın...

Amatör Denizciler İçin Faydalı Bilgiler

YELKENLİ GEZİ TEKNENİZİN KARAYA OTURMASI DURUMUNDA YAPILACAKLAR

Ne kadar tecrübeli bir denizci olsanız da, yelkenli gezi teknenizin karaya oturma riski her zaman göz önünde bulundurmanız gereken risklerdendir. Teknelerin karaya oturmaları durumunda yapılması ve yapılmaması gereken işlemler hakkında bazı önerilerd...

YELKENLİ GEZİ TEKNENİZE HALAT DOLANIRSA YAPMANIZ GEREKENLER

Şu ana kadar başınıza gelmemiş olsa bile, bir gün bir balıkçı ağına veya ucuna şamandıra bağlı bir halata tekneniz dolanabilir. Bu durumda yapmanız gerekenler hakkında bazı tavsiyelerim olacak. Umarım böyle bir sorunla hiç karşılaşmazsınız.

Yelkenlerini Değiştirmek İsteyen Gezi Teknesi Sahipleri İçin Öneriler

Gezi teknenizin yelkenlerinin yenilenmesi aşamasında faydalı olabilecek bazı önerilerde bulunmak istiyorum.

Gezi Tekneleri İçin Klasik Cihazlarla Yelkenli Yat Yarışı Stratejileri

Bazı gezi teknelerinde, rüzgar yönünü, rotayı gösteren chartplotter, elektronik pusula, GPS, vb. elektronik cihazlar bulunmayabilir. Bu durumda yapılabilecekler konusunda bazı önerilerim olacak. Bu önerilerimi yarışlarda kullanabileceğiniz gibi, günl...

Gezi Teknesi Sahipleri İçin Yat Yarışı Stratejileri

Yat yarışlarında başarılı olmak isteyen yelkenci dostlarım için bazı yarış stratejilerinden, taktiklerden bahsetmek istedim. Umarım faydalı olur.

YELKENLİ TEKNE SAHİPLERİNE FAYDALI ÖNERİLER(1)

Yelkenli gezi teknesi sahibi olan veya yeni yelkenli gezi teknesi sahibi olmayı düşünen denizcilere, bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

StatCounter